Flying Rose

| Aerial silks

  • promocja
  • promocja
Zestaw aerialisty - szarfa aerial silks - idealny na prezent Zestaw aerialisty - szarfa aerial silks - idealny na prezent
Producent: FR Sport
Cena: 1 349,10 zł 1 499,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
  • promocja
Pełny zestaw szarfa akrobatyczna do domu z materacem Pełny zestaw szarfa akrobatyczna do domu z materacem
Producent: FR Sport
Cena: 1 099,80 zł 1 222,00 zł
zobacz więcej
  • promocja
Materiał na szarfy PRO aerial silks - 1m Materiał na szarfy PRO aerial silks - 1m
Producent: FR Sport
Cena: 53,10 zł 59,00 zł
zobacz więcej
  • promocja
Ósemka alpinistyczna Ósemka alpinistyczna
Producent: FR Sport
Cena: 59,00 zł
szt.
zobacz więcej
Bon podarunkowy aerial camp Bon podarunkowy aerial camp
Producent: FR Sport
Cena: 300,00 zł
szt.
zobacz więcej

Na co zwrócić uwagę przy zakupie szarfy gimnastycznej?

Szarfy aerial, czyli szarfy akrobatyczne lub chusty wertykalne, są niezbędnym elementem treningu aerial silks. To dyscyplina sportowa, która polega na wykonywaniu figur i kombinacji na podwieszonej do sufitu szarfie. Łączy elementy akrobatyki powietrznej, gimnastyki, treningu siłowego i tańca. Cieszy się bardzo dużą popularnością, w związku z czym coraz więcej osób decyduje się na taki sposób aktywizacji. Dodatkowo szarfy akrobatyczne, jako sprzęt treningowy, umożliwiają pracę nad całym ciałem, a zwłaszcza nad mięśniami głębokimi, które odpowiadają za prawidłową posturę i stabilizację.

Ponadto, regularne treningi aerial silks poprawiają koordynację, zwiększają świadomość ciała, wysmuklają, poprawiają gibkość i rozciągają. Są też doskonałym uzupełnieniem innych dyscyplin np. pole dance, treningu na siłowni czy aerial hoop. Co więcej, ćwiczenia na chustach wertykalnych może wykonywać każdy, także dzieci. Należy jedynie pamiętać, że szarfy akrobatyczne muszą być wysokiej jakości, by taki trening był komfortowy i bezpieczny. Znajdziesz je w sklepie w Flying Rose.

Jaką szarfę akrobatyczną wybrać?

Idealna szarfa akrobatyczna do treningu aerial silks musi być odpowiednio elastyczna, mieć właściwą gramaturę i wytrzymałość. Ocena tych właściwości nie jest jednak łatwa, zwłaszcza jeśli nie ma się doświadczenia. Warto więc wiedzieć, dlaczego konkretnie te trzy cechy są tak istotne i na co zwrócić uwagę. 

Pierwsza, czyli elastyczność, wpływa na komfort wykonywanych ćwiczeń. Jeśli chusta wertykalna nie będzie elastyczna, wywoła duży ból podczas spadów. Natomiast zbyt duża elastyczność może utrudniać wykonywanie ćwiczeń. Ważne zatem, by materiał był ciągliwy, ale ani nie za bardzo, ani nie za mało, najlepiej zarówno w kierunku podłużnym, jak i poprzecznym.

Szarfy akrobatyczne PRO

Szarfy akrobatyczne PRO dostępne w naszym sklepie mają ok. 10% rozciągliwości wzdłużnej, co według naszych badań i testów na sali treningowej jest optymalna wartością. Z  kolei druga cecha, czyli gramatura, powinna umożliwić swobodny chwyt materiału bez względu na pozę. Oferowane przez nas szarfy PRO bez problemu można pewnie chwycić, niezależnie od wielkości dłoni. Wytrzymałość, trzecia cecha, jest związana po prostu z bezpieczeństwem.

Zdecydowanie odradzamy zakup zwykłego, nieprzystosowanego do aerial silks materiału. Profesjonalne szarfy przechodzą specjalistyczne testy, dzięki którym korzystanie z nich jest nie tylko wygodne, ale przede wszystkim bezpieczne. Warto zresztą pamiętać, że w trakcie ćwiczeń materiał poddawany jest dużym obciążeniom. Materiał nie przeznaczony do ćwiczeń aerial silks może okazać się za słaby i w konsekwencji zwiększyć ryzyko ewentualnego wypadku.

Należy również podkreślić, że dobrej jakości szarfa do aerial silks nie powoduje otarć, oparzeń ani innych ran (przy połączeniu z właściwym ubiorem). Materiał powinien być miły w dotyku, przyjazny skórze. Należy zatem wybrać chustę profesjonalną, o odpowiedniej elastyczności, bezpieczną i wytrzymałą, najlepiej produkowaną w Polsce.

Jak dobrać szarfy aerial silks?

Bezpieczeństwo treningu aerial silks zależy też od tego, czy chusta została prawidłowo dobrana. Jak to zrobić? Szarfy akrobatyczne należy dobrać do wysokości podwieszenia/sufitu oraz rodzaju sufitu. Przyjmuje się, że optymalna długość chusty powinna wynosić: podwójną wysokość pomieszczenia + minimum półmetrowe końce po obu stronach szarfy na ziemi. Wzór na długość mógłby zatem wyglądać następująco: 2xh (wysokość) + 2 x 0,5 m (końce szarfy na ziemi). W przypadku pomieszczenia o wysokości 2,5 m daje to 2x2,5 + 2x0,5 = 6 m. Wynik określa minimalną długość szarfy. W przypadku otrzymania wyniku z ułamkiem należy zaokrąglić wartość do góry, do pełnego metra.

W naszym sklepie można kupić szarfy o następujących długościach:

6 m (do pomieszczeń 2,2-2,5 m)
7 m (do pomieszczeń 2,5-3 m)
8 m (do pomieszczeń 3-3,5 m)
9 m (do pomieszczeń 3,5-4 m)
10 m (do pomieszczeń 4-4,5 m)
11 m (do pomieszczeń 4,5-5 m)
12 m (do pomieszczeń 5-5,5 m)
13 m (do pomieszczeń 5,5-6 m)
14 m (do pomieszczeń 6-6,5 m)
15 m (do pomieszczeń 6,5-7 m)
16 m (do pomieszczeń 7-7,5 m)

Na dobór szarfy aerial nie mają wpływu takie czynniki jak wiek, wzrost czy doświadczenie, ale w pewnym stopniu chustę można dobrać do swoich preferencji. Dotyczy to długości materiału, jaką chcesz zostawić na ziemi. Jako standard przyjmuje się, że na ziemi powinno się znajdować od 0,5 m do 1 m.

Szarfy akrobatyczne można zamontować na belkach stalowych, konstrukcyjnych i drewnianych, a także w suficie betonowym, na stalowych stelażach, itd. W miejscu podwieszenia należy wykonać otwory i zamontować kotwę. Można także przełożyć zawiesie przez belkę. Przed montażem warto skonsultować się ze specjalistą, który oceni, czy rodzaj sufitu umożliwia podwieszenie. Należy też pamiętać o konieczności sprawdzenia mocowania przed rozpoczęciem ćwiczeń.

Aerial silks Flying Rose

Dostępne we Flying Rose szarfy aerial są w 100% polskim produktem, który wykonany jest w 100% z poliestru. Oferowane przez nas szarfy mają splot interlock. Dzięki temu są bardzo wytrzymałe i miłe w dotyku. Przy zastosowaniu odpowiedniego stroju do ćwiczeń nie powodują żadnych ran (oparzeń, otarć), są miłe w dotyku. Mają lekką rozciągliwość podłużną oraz w kierunku poprzecznym. Ich obciążenie dynamiczne wynosi aż do 200 kg, przy przyjęciu współczynnika bezpieczeństwa 1:12 (oznacza to, że szarfa wytrzymuje obciążenie statyczne 2400 kg) . Z jednej szarfy mogą korzystać dwie osoby o wadze aż do 200 kg. Nasze chusty badane są według normy PN-EN ISO 13934-1:2013-07, która pozwala na miarodajne sprawdzenie wytrzymałości szarfy. Oprócz szarf oferujemy także niezbędny osprzęt do aerial silks: karabińczyki, ósemki, krętliki, uchwyty do sufitu i materace. W razie wszelkich pytań zachęcamy do kontaktu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium