Flying Rose
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Nowość

Podczas organizowania przestrzeni do treningów pole dance należy zwrócić uwagę nie tylko na jakość rurki, ale też odpowiednio dobrać materac. Najbardziej popularnym kształtem do ćwiczeń tańca na rurze są materace okrągłe. Nie bez przyczyny, okrągły materac zapewnia równą powierzchnię ochronną z każdej strony. Z tego powodu jest najczęściej wybieraną opcją zarówno w szkołach tańca pole dance, jak z myślą o treningach w domu. 

Materace oferowane przez Flying Rose charakteryzują się odpowiednią twardością i sprężystością. Do ich produkcji wykorzystujemy piankę wysokiej jakości, która nie odkształca się i nie dobija do podłogi. Dzięki temu możliwe jest dobre wybicie się z powierzchni materaca przy jednoczesnym zachowaniu właściwości amortyzacyjnych. Korzystanie z materaca podczas ćwiczeń pole dance znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia kontuzji spowodowanych upadkami z wykonywanych figurek.

Okrągłe materace występują w kilku wariantach:

  • materace nieskładane, w jednym kawałku - takie materace posiadają nacięcie po promieniu okręgu, dzięki czemu można je bez problemu wsunąć na rurkę; najczęściej wybierane są przez szkoły tańca na rurze, dla których przechowywanie materaców w pełnym formacie nie stanowi problemu;
  • materace dzielone na dwa, łączone rzepem - ten typ materaców również ma swoich zwolenników pośród właścicieli studiów pole dance; w przeciwieństwie do wcześniejszej opcji są wygodniejsze do przenoszenia po treningu, ponieważ każda z części stanowi jedynie połowę ciężaru całego materaca; wymagają też mniej miejsca do przechowywania; elementem newralgicznym są rzepy - najlepiej jeśli rzepy umieszczone są na specjalnych klapkach zapobiegających rozjeżdżaniu się materaca;
  • materace składane na cztery - ta opcja jest szczególnie wygodna w warunkach domowych, ponieważ materac złożony na cztery staje się rogową pufą, z łatwością wpisującą się w wystrój wnętrza.

Jakie powinny być wymiary materaca pole dance?

Okrągłe materace posiadają dwa wymiary: średnicę i grubość. Za minimalną średnicę uznaje się 120 cm, natomiast maksymalna dostępna średnica materaców wynosi 160 cm. Przyjmuje się, że im większa powierzchnia ochronna materaca, tym bezpieczniejsze są ćwiczenia. Dlatego jeśli tylko jest taka możliwość, warto zdecydować się na większy wymiar.

Flying Rose oferuje materace okrągłe o wymiarach od 5 cm do 15 cm. Grubość należy dobrać do indywidualnych preferencji. Im grubszy materac, tym bezpieczniejszy jest trening. Należy jednak pamiętać, że z grubszego materaca trudniej jest się wybić. Większość klientów decyduje się na wariant o grubości 10 cm.

Wysokiej jakości materace pole dance

Materace oferowane przez Flying Rose wykonane są z materiałów najwyższej jakości. Wypełnienie stanowi sprężysta pianka poliuretanowa, natomiast powłoka odszyta jest z wytrzymałego i wodoodpornego skaju, który z powodzeniem można czyścić. Dobór komponentów sprawia, że materace można używać przez długi czas.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania zapraszamy do kontaktu, nasz zespół chętnie doradzi w kwestii wyboru sprzętu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium