Flying Rose
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja

Treningi akrobatyki powietrznej wymagają odpowiedniego osprzętu – takiego, który zapewni  bezpieczeństwo i wygodę użytkowania. Oprócz materaca, uchwytu do sufitu czy ósemki, czyli standardowych niezbędników aerialisty, bardzo ważnym elementem są również karabińczyki (inaczej nazywane także karabinkami i zatrzaśnikami). Za ich pomocą możesz prawidłowo zamontować swój sprzęt: chustę wertykalną, koło cyrkowe, hamak do aerial jogi czy inne elementy. Karabińczyki przydadzą się także do montażu sprzętów aerial wykorzystywanych rekreacyjnie. Niezależnie jednak od celu użycia karabińczyki muszą być wysokiej jakości, aby służyły bezpiecznie i prawidłowo. Te niewielkie elementy pełnią bowiem bardzo ważną rolę: łączą krętlik z zestawem do instalacji, który znajduje się w suficie. Stabilność montażu zależy więc w dużym stopniu od parametrów karabińczyka. Z tego powodu zalecamy wybór jedynie sprawdzonych produktów o dużej wytrzymałości, spełniające odpowiednie normy. Właśnie takie karabińczyki są dostępne w ofercie Flying Rose.

Jakie karabińczyki wybrać?

Wybór karabińczyka warto uzależnić od planowanego sposobu użytkowania. Osprzęty te nie różnią się znacznie, ale ze względu na aktywność mogą mieć inne ograniczenia. Niektóre karabinki mają duży prześwit, dzięki czemu można o nie zaczepić oba węzły hamaka. Inne są przystosowane jedynie do zaczepiania jednego węzła. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz w opisach naszych produktów.

Pod uwagę warto wziąć nie tylko kształt karabińczyka ale też materiał, z którego powstał. Ze względu na wytrzymałość do akrobatyki powietrznej polecane są wyłącznie przetestowane karabińczyki metalowe. Do ćwiczeń na kole cyrkowym aerial najlepiej sprawdzą się takie o owalnym kształcie. Dzięki temu lina nie będzie przesuwać się na boki. Natomiast do instalacji hamaków lepiej sprawdzą się karabińczyki z dłuższą podstawą. Oba te rodzaje są dostępne w naszej ofercie, więc chętnie pomożemy w doborze. Możemy także wysłać deklarację zgodności, która potwierdza wytrzymałość produktu.

Karabińczyk się przeciera – co robić?

Karabińczyki mają to do siebie, że wycierają. Dotyczy to zarówno karabińczyków stalowych chromowanych, jak i cynkowanych. Należy mieć to na uwadze, bo z powodu przetarć sprzęt zużywa się i już po wytarciu 1 mm materiału w głąb karabińczyk należy wymienić na nowy. Istnieją jednak sposoby, aby uniknąć przecierania – wystarczy pomiędzy wszystkie współpracujące metalowe elementy dołączyć zawiesie lub pasy. Należy natomiast pamiętać, że pasy też mogą ulec przetarciu po pewnym czasie. Dla zapewnienia bezpieczeństwa należy regularnie sprawdzać stan osprzętu i w razie zauważenia opisywanych uszczerbków niezwłocznie wymienić zużyty element.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium