Flying Rose
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja

Podczas każdego treningu aerial silks czy aerial hoop bezpieczeństwo jest najważniejsze. Należy jednak podkreślić, że za poczucie ochrony i komfortu odpowiada co najmniej kilka czynników. Oprócz tych oczywistych, np. jakości sprzętu i doświadczenia osoby trenującej, wiele zależy od montażu sprzętu. By podwieszony element nie stał się powodem groźnego wypadku, trzeba zadbać o prawidłową instalację. Jednym z niezbędnych do tego narzędzi są kotwy do sufitu. Za ich pomocą można bezpiecznie zamontować sprzęt akrobatyczny w domu, na sali czy w klubie fitness. Wystarczy jedynie postępować z instrukcją i wykonać instalację na właściwej powierzchni. Ze względu na wygodę dużą popularnością cieszą się zwłaszcza gotowe zestawy do samodzielnego montażu. Znajdziesz je np. w ofercie Flying Rose. Są to kotwy do sufitu w komplecie z niezbędnymi elementami np. hakiem, końcówką dozującą czy punktem kotwiczenia. Proponujemy także pistolet dozujący, który jest potrzebny do montażu kotwy chemicznej.

Jaką kotwę wybrać?

Wszystkie kotwy należy dobrać indywidualnie do rodzaju sufitu / miejsca mocowania. Zależnie od tego konieczne może być użycie innych materiałów, śrub czy wkrętów. Podstawą jest zatem sprawdzenie, z jakim typem sufitu masz do czynienia. Z czego został wykonany? Czy producent zaleca montaż danej kotwy w takim materiale? Należy pamiętać, że w przypadku sufitów podwieszanych montujemy się zawsze do sufitu właściwego, czyli stropu. Należy więc sprawdzić z jakiego materiału został on wykonany.

Kotwy do sufitu można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: chemiczną oraz metalową. Kotwa chemiczna jest odpowiednia do kotwienia w żelbetonie, betonie oraz w pełnej cegle (przy montażu w cegle należy zaznaczyć, że jest potrzebna odpowiednia kotwa chemiczna). Kotwa chemiczna lepiej sprawdzi się też w sufitach o mniejszej spoistości, o gorszej jakości betonu.

Kotwy stalowe nadają się do instalacji w betonie lub stali (powierzchnia stalowa musi mieć grubość co najmniej 3 mm, w komentarzu należy zamieścić informację, że potrzebne są śruby do metalu). W przypadku kotew stalowych beton musi mieć wysoką spoistość.

Ze względu na wygodę warto wybrać kotwy dostępne w zestawach z niezbędnymi akcesoriami. Należy też pamiętać, że do montażu są potrzebne również inne narzędzia np. wiertarka czy klucze.

Jak zamontować kotwy do sufitu?

Rodzaj montażu zależy od typu kotwy do sufitu i miejsca podwieszenia. W przypadku kotew stalowych należy wykonać w suficie 2 otwory o średnicy odpowiadającej średnicy kotew, a następnie umieścić w nich punkt kotwiczenia. Kotwy dokręcamy kluczem dynamometrycznym. Natomiast do instalacji kotwy chemicznej potrzebne są nieco inne narzędzia, to znaczy wiertarka i pistolet dozujący. Szczegółowe informacje o montażu znajdują się w opisach produktów oraz w załączonych instrukcjach montażu. W razie potrzeby służymy pomocą. Firma Flying Rose nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłowy montaż uchwytu do sufitu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium