Flying Rose

Rura do pole dance od Flying Rose

Jeszcze nie tak dawno temu taniec na rurze budził różne skojarzenia. Dzisiaj na szczęście większość stereotypów odeszła w zapomnienie, a treningi pole dance stały się uwielbianym przez miliony sposobem na wypracowanie muskulatury i gibkości, walkę z tkanką tłuszczową czy zwiększenie świadomości własnego ciała. Najważniejszym elementem takiej aktywności są oczywiście rury do pole dance. Ćwiczenia z użyciem drążków łączą akrobatykę powietrzną z tańcem, a wykonanie ich wymaga niebywałej siły i precyzji.

By wykonać kombinacje płynnie i lekko, potrzeba wielu treningów, ale nie będzie przesadą stwierdzić, że rury pole dance uzależniają. Widząc stopniowe postępy i stosunkowo szybkie zmiany w ciele, chce się ćwiczyć coraz więcej i więcej. Można powiedzieć, że motywacja rośnie wprost proporcjonalnie do liczby odbytych treningów. Tylko jaka rura do tańca jest dobrym wyborem? Warto się nad tym zastanowić, bo źle dobrana może utrudniać treningi lub nawet zwiększać ryzyko kontuzji. Aby tego uniknąć, polecamy wybór drążków dostępnych w naszej ofercie. Są to rury pole dance różnego typu. Wszystkie przeszły odpowiednie testy, a ich użytkowanie jest w pełni bezpieczne.

Jaką wysokość rury do pole dance wybrać?

Wysokość rury do pole dance zawsze należy dopasować do wysokości pomieszczenia. Na rynku można znaleźć bardzo różne długości. Zaczynają się już od 2,2 m, ale komfortowe treningi, bez większego martwienia się o wysokość, można odbyć w pomieszczeniu o wysokości min. 2,4 m. Poza tym w wysokości 2,2 m zawiera się także kopuła, co odejmuje ok. 10 cm powierzchni treningowej. Generalnie im wyższy pokój, tym trening będzie bardziej komfortowy. Warto też podkreślić, że zmieścić trzeba się nie tylko na wysokość, lecz również na szerokość. Przestrzeń wokół rurki do pole dance powinna wynosić co najmniej tyle, ile wynosi Twój wzrost. W szkołach pole dance zazwyczaj zostawia się ok. 1,8 m wolnej przestrzeni.

Jakim materiałem powinna być pokryta rura pole dance?

Rura do tańca może być pokryta różnymi materiałami. Najpopularniejsze są modele chromowane – nie uczulają i nie korodują, zapewniają pewny chwyt i są ogólnodostępne. Ze względu na wysoką odporność i przyczepność za dobre uważa się także rury pokryte mosiądzem. Nie poleca się natomiast rur niklowanych, bo są wyjątkowo śliskie, co zwyczajnie utrudnia trening. Dodatkowo nikiel może uczulać, więc nie sprawdzi się w przypadku każdego.Istnieją także rury ogumione, malowane i proszkowane. Cieszą się mniejszą popularnością od chromowanych, ale ich zaletą jest fakt, że zapewniają dobrą przyczepność nawet w ubraniu. Wybór pokrycia warto więc dostosować do swoich preferencji.

Jaką średnicę powinna mieć rura do tańca?

Rury do pole dance mają różne średnice. Zazwyczaj spotykane są te z przedziału 40-48 mm, ale jeśli istnieje taka możliwość, warto dobrać średnicę do swoich potrzeb. Przyjmuje się, że optymalna jest wtedy, gdy jesteś w stanie objąć dłonią rurkę całkowicie. Im cieńszy drążek, tym chwyt jest pewniejszy. Natomiast grube rury pole dance mogą okazać się niewygodne i trudne “w obsłudze”. Na zawodach przeważają średnice 42-48 mm.

Jak zamontować rurę do pole dance?

Montaż rury do pole dance zależy od rodzaju rury oraz sufitu w pomieszczeniu. Jeśli chcesz przytwierdzić rurkę na stałe, musisz wywiercić otwory zarówno w podłodze, jak i suficie. Będzie to najbardziej stabilna konstrukcja, ale praktycznie nie do ruszenia, dlatego miejsce montażu warto dobrze przemyśleć. Aby uniknąć wiercenia, można zamontować rurę rozporową – montuje się ją podobnie do drążków do podciągania. Zyskasz wtedy dużo swobody, bo w razie konieczności zmiany aranżacji po prostu zdejmiesz rurę. W pomieszczeniach do 3 m najczęściej stosuje się połączenie rozporu z montażem do sufitu: dół ma stabilizację rozporową, a góra jest przymocowana pod sufitem na stałe. W wyższych pomieszczeniach warto rozważyć montaż stały. Ważne: rurę pole dance zawsze montujemy do sufitu stałego. Jeśli masz sufit podwieszany, musisz wyciąć w nim dziurę i wykonać montaż do sufitu właściwego. W niektórych przypadkach konieczne mogą być dodatkowe wzmocnienia.

Rura statyczna czy obrotowa?

Rury pole dance dzielimy na statyczne i obrotowe. Pierwsza jest bardziej stabilna, przez co ćwiczenia na niej wykonuje się nieco pewniej. Druga ułatwia wykonywanie efektownych akrobacji i figur w spinie, ale wymaga więcej wyczucia. Statyczne rury są zatem polecane początkującym, a obrotowe tym osobom, które mają już jakieś doświadczenie. W szkołach pole dance najczęściej montowane są rury do tańca, które łączą obie funkcje, czyli są statyczno-obrotowe. Można je dostosować do potrzeb i umiejętności różnych tancerzy.

Mobilna rurka do pole dance

Jeśli wykonujesz pokazy plenerowe lub nie masz możliwości montażu zwykłej rurki, rozważ wybór mobilnej rury do pole dance. Wolnostojące drążki nie wymagają mocowania w gruncie i są całkowicie przenośne. Można je ustawić właściwie w każdym dowolnie wybranym miejscu. Są składane, więc wystarczy schować je do specjalnych toreb, np. na kółkach, aby przetransportować cały zestaw z punktu A do punktu B. Polecamy np. mobilne podesty do pole dance od X-Pole. Zobacz także produkty z kategorii: stroje pole dancetopy pole dancespodenki pole dancelegginsy pole dancebody pole dance oraz komplety pole dance i materace pole dance.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium