Flying Rose
Opcje przeglądania
Kategorie
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja

Niektóre sprzęty do sportów akrobatyki powietrznej nie są niezbędne, ale po ich wypróbowaniu nagle stają się ulubionym i najbardziej przydatnym narzędziem. Tak jest właśnie z krętlikami. Te niepozorne akcesoria zapobiegają skrętowi chusty wertykalnej, hamaku czy liny. Dzięki temu trening jest bardziej komfortowy i bezpieczny. Krętlki zapewnia płynny i swobodny obrót podczas ćwiczeń aerial, co sprawia, że wykonywane figury są jeszcze bardziej efektowne. Można zatem stwierdzić, że krętliki to urządzenia niezbędne do łatwego i wygodnego treningu, chociaż w teorii są osprzętem opcjonalnym. Najczęściej wykonuje się je z aluminium, a ich waga nie przekracza 200 g. Mogą mieć różną wytrzymałość statyczną i normę, według której są produkowane. Ze względu na bezpieczeństwo zalecamy wybór krętlików z pełną certyfikacją i długim czasem użytkowania. Takie sprzęty znajdziesz w ofercie Flying Rose.

Jak używać krętlików?

Krętliki to niewielkie, ale bardzo przydatne urządzenia. Znajdują swoje zastosowanie zarówno na profesjonalnych salach aerial, jak i w przydomowej siłowni. Dzięki nim można cieszyć się udanym i komfortowym treningiem bez ryzyka niechcianego skrętu. 

Krętlik łożyskowany zapobiega skręcaniu się materiału czy liny, ale jednocześnie umożliwia długą i pełną rotację. W efekcie wykonanie trudnych figur staje się łatwiejsze, a skręt nie ogranicza podczas prezentowania układów. Zwiększa się również bezpieczeństwo użytkowania. Krętlik można zastosować niemal w każdej dyscyplinie aerial. Świetnie sprawdza się zarówno podczas aerial jogi, jak i aerial silks. Co ciekawe, stanowi też ważną pomoc w sportach wspinaczkowych czy podczas zabawy na eurobungee. Krętlika może używać każdy, ale należy pamiętać, że na początku niekontrolowane obroty mogą skutkować problemami z błędnikiem. Organizm należy oswajać stopniowo.

Korzystanie z krętlików jest zalecane w przypadku montażu uchwytu w belce lub suficie drewnianym za pomocą haka z gwintem do drewna. Użycie krętlika w tym przypadku zapobiega ewentualnemu wykręcaniu się haka.

Krętlki są też elementem niezbędnym przy korzystaniu z pasów akrobatycznych (inaczej sztrabatów). Krętliki zapewniają wtedy niezależny obrót każdego z pasów.

Krętliki Flying Rose

W ofercie Flying Rose znajdziesz przetestowany, certyfikowany osprzęt do sportów aerial. Są to także sprawdzone przez nas krętliki. Dzięki nim bez problemu wykonasz pełne obroty bez skręcania się liny, chusty, hamaku czy koła. Każdy ma nieco inną wytrzymałość, wielkość i wagę. Krętlik z największym udźwigiem to Skylotec Wib, którego czas użytkowania szacuje się aż na 10 lat. Dostępne produkty różnią się także kształtem. Krętliki mogą być bardziej okrągłe, stożkowe lub trapezowe. Sposób ich użytkowania nie różni się, ale kształt może w nieznaczny sposób wpływać na uniwersalność sprzętu. Na niektórych krętlikach można zawiesić dwa karabinki w jednym uszku. Są to dobre alternatywy dla podwieszeń pasów czy trapezów. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium