| Stelaże do akrobatyki powietrznej
Ćwicz aerial gdzie tylko chcesz! Dzięki stelażom do akrobatyki powietrznej możesz zaprezentować swoje umiejętności na pokazach i treningach plenerowych, a także całkowicie zrezygnować z montażu sprzętu w suficie. Tego typu konstrukcja umożliwia bezpieczne zamocowanie koła cyrkowego, szarfy wertykalnej, hamaka do aerial jogi, pasów czy trapezu w dowolnym miejscu. Można ją postawić domu, ale także w plenerze. To niezwykle wygodna opcja i zarazem niezbędne rozwiązanie dla każdego sportowca, który chce wynieść swoją akrobatykę powietrzną poza salę. Stelaż aerial można wykorzystać także jako miejsce do podwieszenia kółek gimnastycznych czy huśtawki dla dziecka. Każda konstrukcja ma nieco inne parametry, a większość z nich (wysokość, akcesoria) można dopasować konkretnie do swoich potrzeb. Jeśli szukasz wygodnego, ergonomicznego i stabilnego stelaża do aerial z niezbędnymi certyfikatami, znajdujesz się we właściwym miejscu. Takie konstrukcje znajdziesz w naszej ofercie.
Jakiej wielkości stelaż aerial wybrać?
Stelaże do akrobatyki powietrznej mają różną wielkość. Najważniejsza jest ich wysokość, bo to od niej zależy, ile miejsca potrzeba, by taką konstrukcję rozłożyć. Inna jest też liczba rur zależnie od wielkości. Przykładowo stelaż o wysokości 2,3 m składa się z 8 rur, a jego rozstaw wynosi 3,45 m x 4,27 m. Dla porównania stelaż o wysokości 3,65 m ma już 12 rur, a jego rozstaw to 5,03 m x 5,48 m. Różnice są zatem duże i trzeba je wziąć pod uwagę, wybierając wielkość konstrukcji.
Należy też pamiętać, że bardzo ważne są inne dane techniczne, a także przeznaczenie konstrukcji. W naszej ofercie znajduje się np. stelaż aerial KIDS. W jego przypadku dopuszczalna waga ćwiczącego jest o mniejsza niż dla stelaża z przeznaczeniem dla dorosłych. W razie problemów z doborem tych parametrów do swoich potrzeb służymy pomocą.
Po czym poznać, że konstrukcja jest bezpieczna?
Każdy profesjonalny stelaż do aerial hoop, silks, jogi itp., który znajduje się w naszej ofercie, jest w pełni bezpieczny. Potwierdzają te certyfikaty i odpowiednie normy. Z tego powodu odradzamy samodzielne wytwarzanie podobnych konstrukcji – w przypadku niesprawdzonych stelaży bezpieczeństwo nie jest gwarantowane. Poza tym warto sprawdzić także tworzywo, na bazie którego powstał dany stelaż. Do wytrzymałych i niezawodnych należy zaliczyć aluminium. Ponadto, jeśli stelaż ma służyć nie tylko w plenerze, dobrym pomysłem jest wybranie modelu ze stopkami o gumowym spodzie. Nie bez znaczenia jest też powłoka lakiernicza, zapobiegająca utlenianiu się metalu. Produkowane przez Flying Rose stelaże PRO i KIDS posiadają powłokę lakierniczą wykonaną metodą proszkową. Dzięki temu stelaż może stać na zewnątrz przez cały sezon letni.