Flying Rose
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Nowość

Bezpieczeństwo podczas treningu zależy od kilku rzeczy. Są to m.in. jakość używanego sprzętu, doświadczenie, rodzaj aktywności, skrupulatność trenera czy zabezpieczenia. Jednym z podstawowych sprzętów treningowych, które zapewniają bezpieczeństwo, jest niewątpliwie materac gimnastyczny. Trudno wyobrazić sobie komfortowy i udany trening bez tego niezwykle ważnego akcesorium. Dzięki niemu ryzyko kontuzji jest znacząco zmniejszone, a groźne upadki prawie całkowicie wykluczone. Dodatkowo dotyczy to niemal każdej dyscypliny: od gimnastyki po akrobatykę powietrzną. Ponadto, dobry materac sportowy sprawdzi się świetnie zarówno do użytku domowego, jak i w szkole pole dance, klubie fitness czy studio aerial. To jeden z niezbędnych sprzętów każdego sportowca, który ma do czynienia z gimnastyką lub akrobatyką. Natomiast dla dzieci może być to świetne miejsce do zabawy. Sprawdzone, bezpieczne i wysokiej jakości materace gimnastyczne dla różnych dyscyplin znajdziesz w ofercie Flying Rose.

Jaki materac gimnastyczny wybrać?

Rodzaj materaca gimnastycznego należy dobrać do swoich upodobań i rodzaju aktywności. Zupełnie inny produkt zalecany jest do pole dance i inny do dziecięcych zabaw w przydomowej siłowni. Należy zwrócić uwagę na: grubość, rozmiar, twardość, wypełnienie oraz materiał.

Każdy materac treningowy należy dobrać do wielkości pomieszczenia i aktywności. Za standardowy rozmiar uważa się materac 200x120x10 cm. Jest to produkt, który umożliwia wykonanie większości ćwiczeń i świetnie sprawdza się podczas bardzo różnych treningów. Niemniej, nieco inne standardy należy przyjąć, gdy potrzebny jest materac akrobatyczny np. do aerial hoop i aerial silks. W tym przypadku wykorzystuje się materace gimnastyczne o standardowych wymiarach lub okrągłe, o średnicy od 1 m do 1,5 m. Natomiast jeśli chodzi o grubość, to zależy ona głównie od wysokości, na której zawieszony jest sprzęt. Za minimalną grubość uznajemy 10 cm. Pod stelaże i do wyższych pomieszczeń polecamy materace o grubości 20 cm.

Inną charakterystykę mają materace pole dance. Są one zazwyczaj okrągłe, o średnicy od 120 do 160 cm i grubości między 5 a 15 cm. Materace do pole dance muszą mieć nacięcie umożliwiające wsunięcie materaca na rurkę. Do domów dużą popularnością cieszą się materace składane, które łatwiej przechowywać między treningami.

Każdy materac gimnastyczny ma też odpowiednią twardość. Miękkie polecane są do lekkich treningów, ćwiczeń rozciągających oraz dla dzieci. Przy akrobatyce powietrznej miękkie materace mogą “dobijać do ziemii” i niewystarczająco amortyzować, dlatego w tym przypadku polecamy opcję twardą.


Idealne wypełnienie materaca treningowego nie odkształca się i nie zbija. Najczęściej jest nim poliuretanowa pianka, która w połączeniu z dobrym materiałem (PVC lub skaj) zachowuje swoje właściwości na długo.


W naszym sklepie występują dwa rodzaje pokrycia materaców: PCV (inaczej plawil) oraz skaj. Oba są wodoodporne i można zmywać za pomocą wody. Skaj świetnie sprawdza się w warunkach domowych, natomiast PCV charakteryzuje się większą wytrzymałością, dzięki czemu sprawdzi się podczas treningów w plenerze oraz na salach gimnastycznych.

Jak dbać o materac sportowy?


Po treningu każdy materac gimnastyczny należy wyczyścić i zdezynfekować. Sposób pielęgnacji należy dobrać do materiału produktu, ale uniwersalną metodą jest czyszczenie materaca miękką ściereczką nasączoną delikatnym detergentem. Produkt musi dobrze wyschnąć, nim zostanie złożony i schowany.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium