Flying Rose
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja

Treningi w szkołach pole dance mają wiele zalet. Można uczyć się od najlepszych. Nie trzeba kupować żadnego sprzętu i martwić się jego konserwacją. Kurs prowadzony jest według ustalonego, uporządkowanego i skutecznego planu. To korzyści, które przekonują wielu. Należy jednak podkreślić, że pole dancing w szkole ma także wady. Trzeba dostosować się do z góry narzuconych terminów. Nie można znacząco wpłynąć na przebieg treningu. Należy przyzwyczaić się do ćwiczeń w grupie itd. Między innymi z tych powodów rura do pole dance do domu staje się coraz częstszym wyborem. Przeniesienie treningu z sali do sypialni czy salonu jest wygodną formą dodatkowej pracy nad umiejętnościami lub nawet idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy pole dance w grupach zorganizowanych po prostu nie lubią. Rura do tańca w domu umożliwia ćwiczenia w dowolnym momencie dnia lub nocy, zawsze na własnych warunkach. To niezwykle wygodne i praktyczne rozwiązanie. Pole dancing w domu poleca się zwłaszcza osobom  zapracowanym, którym trudno dostosować się do rozkładu zajęć, a także ambitnym sportowcom, którzy chcą ćwiczyć również poza salą.

Jaką rurę wybrać do domu?

W domu można zamontować dwa rodzaje drążków: stały lub rozporowy. Jeśli masz pewność, że długo chcesz ćwiczyć pole dance w domowych warunkach i nie planujesz zmiany aranżacji, wybierz mocowanie stałe. Wtedy drążek należy przykręcić do sufitu. 

Wiele osób nie ma jednak pewności, jak długo rura do tańca w domu im posłuży. Trudno też przewidzieć, czy w przyszłości nie będą konieczne różne remonty, które zmuszą do zmiany położenia drążka. Dlatego też do użytku domowego poleca się przede wszystkim rury rozporowe. Modele te nie wymagają mocowania stałego, chociaż należy dodać, że w razie potrzeby takie mocowanie także jest możliwe.

Wybierając rurę do pole dance w domu, warto zwrócić uwagę na jej jakość. Drążek powinien być przetestowany, ergonomiczny, z dobrą przyczepnością. Dodatkowym plusem, który zwiększy funkcjonalność rury, będą dwa tryby (statyczny i obrotowy). A jeśli zależy Ci na mobilności sprzętu, wybierz model składany. Taki drążek bez problemu zabierzesz ze sobą w dowolne miejsce.

Jak zamontować rurę do pole dance w domu?

Montaż rury do pole dance do domu zależy od rodzaju drążka. W przypadku modeli rozporowych jest to bardzo proste i nie wymaga właściwie żadnych dodatkowych prac. Natomiast przy mocowaniu stałym trzeba liczyć się z wierceniem w suficie.

Pamiętaj także, by zostawić wystarczająco dużo przestrzeni wokół rury. Jeśli nie zwrócisz na to uwagi, w trakcie ćwiczeń możesz mieć za mało miejsca, aby wykonać niektóre akrobacje. Sugeruje się, aby zostawić co najmniej 1,8 m przestrzeni wokół rurki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium