Flying Rose

| Koła akrobatyczne

Pełny zestaw koło cyrkowego 1-punktowe z materacem Pełny zestaw koło cyrkowego 1-punktowe z materacem
Producent: FR Sport
Cena: 1 549,90 zł 1 699,00 zł
zobacz więcej
  • promocja
Koło cyrkowe aerial hoop z 2 uchwytami Koło cyrkowe aerial hoop z 2 uchwytami
Producent: FR Sport
Cena: 431,10 zł 479,00 zł
zobacz więcej
  • promocja
  • promocja
Zestaw aerialisty - pełen zestaw aerial hoop do domu Zestaw aerialisty - pełen zestaw aerial hoop do domu
Producent: FR Sport
Cena: 1 529,10 zł 1 699,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
  • promocja
  • promocja
Aerial Hoop Mini 50 cm Aerial Hoop Mini 50 cm
Producent: FR Sport
Cena: 439,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość
Bon podarunkowy aerial camp Bon podarunkowy aerial camp
Producent: FR Sport
Cena: 300,00 zł
szt.
zobacz więcej
Krętlik Krętlik
Producent: FR Sport
Cena: 170,00 zł
szt.
zobacz więcej

Na co zwrócić uwagę przy zakupie koła do aerial hoop?

Koła aerial hoop, inaczej koła cyrkowe lub koła akrobatyczne, są sprzętem wykorzystywanym do treningów akrobatyki powietrznej. Aktywność ta polega na wykonywaniu ćwiczeń z użyciem podwieszonego do sufitu koła aerial. Jako trening przynosi szereg korzyści: wzmacnia mięśnie całego ciała, modeluje sylwetkę, zwiększa gibkość i grację, uczy koordynacji. Dodatkowo takie ćwiczenia są dobrą zabawą!

Koła akrobatyczne urozmaicają treningi aerial i stanowią ciekawą odskocznię od innych aktywności np. pole dance, aerial silks, treningów na siłowni czy sali fitness. Coraz częściej stają się ulubionym sprzętem zarówno doświadczonych akrobatów, jak i początkujących, którzy szukają interesujących sposobów na aktywizację. Co więcej, treningi z wykorzystaniem kół aerial hoop można uprawiać nie tylko na sali z trenerem, ale również w domu. Warto jedynie pamiętać, by wybrać najlepszy, wysokiej jakości sprzęt. Znajdziesz go w ofercie Flying Rose.

Rodzaje kół cyrkowych

Koła akrobatyczne można podzielić na kilka rodzajów: z jednym lub dwoma uchwytami, uniwersalne oraz bez uchwytów. Który wybrać? Jest to kwestia gustu. Warto więc dobrać ilość uchwytów jedynie do swoich potrzeb i preferencji. Należy natomiast zaznaczyć, że w Polsce bardziej popularne są koła jednouchwytowe. Dla niezdecydowanych lub wykorzystujących oba rodzaje mocowania, a także na potrzeby szkół aerial, polecamy uniwersalne koła cyrkowe. Są to koła z możliwością mocowania zarówno na 1, jak i 2 zaczepy.

Co ważne, koła aerial hoop różnią się też ze względu na średnice. Do wyboru mamy 6 rozmiarów: 80 cm, 85 cm, 90 cm, 95 cm, 100 cm, 105 cm. Parametry te należy dobrać tylko i wyłącznie do swojego wzrostu. Ponadto, koła cyrkowe mogą mieć też różne średnice rury, wykończenie i kształt. Dla osób, które szukają niestandardowych kół aerial, jesteśmy w stanie wykonać sprzęt na zamówienie.

Jak dobrać rozmiar koła aerial hoop?

Koła akrobatyczne należy dobierać do wzrostu użytkownika. Istnieją dwa sposoby, aby sprawdzić, jaka średnica będzie odpowiednia. Dla uzyskania najlepszych pomiarów polecamy wykorzystanie obu metod i porównanie wyników. Natomiast zazwyczaj bardziej wymierna jest druga z opisanych metod.

Pierwsza metoda polega na zmierzeniu długości od góry kości biodrowej do podłogi. Pomiar należy wykonywać na stojąco. Do wyniku dodajemy 5 cm. Otrzymana liczba to idealna średnica koła, dzięki której akrobacje i figury będzie można wykonywać bez skrępowania.

Drugi pomiar wykonuje się na siedząco, przy ścianie lub na krześle. Mierzymy odległość od czubka głowy do siedzenia. Do uzyskanego wyniku należy dodać ok. 15 cm. Z uwagi na różnice w proporcjach ciała uzyskane wymiary mogą się od siebie różnić. W takim przypadku należy się kierować metodą drugą.

Czy średnica rury koła aerial ma znaczenie?

Tak jak w przypadku wyboru uchwytów, tak samo średnicę rury koła akrobatycznego należy dobierać do swoich potrzeb i upodobań. Większość osób preferuje koła cyrkowe o średnicy rury 26,9 mm. Jest to średnica optymalna – gwarantująca pewność chwytu i wygodę. Natomiast średnica 30 mm zapewnia mniejszą siłę chwytu, ale mniej wpija się w ciało przez co może sprawdzić się lepiej podczas wykonywania akrobacji i figur na kończynach dolnych i lędźwiach.

Nad wyborem tego, jaka opcja jest lepsza, trzeba więc zastanowić się samemu. Co ciekawe, podczas zawodów można spotkać koła o różnych średnicach rurki. Za granicą stosuje się rury nawet o średnicy 24 mm. Warto zatem sprawdzić regulamin przed ewentualnym startem.

Jak wieszać koło cyrkowe?

Sposób zawieszenia koła aerial zależy od rodzaju sufitu i materiału, z którego został wykonany. Dlatego, by późniejsze korzystanie było bezpieczne, należy skontaktować się ze specjalistą, który oceni, jaka instalacja będzie najlepsza dla danego typu konstrukcji. Nie podlega jednak dyskusji, że największej uwagi wymagają sufity podwieszane, bo w tym przypadku należy wykonać otwór i zamontować uchwyt koła cyrkowego w suficie właściwym. Pod żadnym pozorem kół nie można wieszać na materiale typu karton-gips.

Podczas montażu warto zastanowić się nad wysokością zawieszenia. Przyjęło się, że koło powinno  znajdować się na wysokości podbródka lub wyżej. Niemniej, optymalną wygodę zapewni dopiero regulacja. Poza tym możliwość dostosowania wysokości jest koniecznością w każdej szkole akrobatyki powietrznej. Aby taka regulacja była możliwa, trzeba zawiesić koła aerial hoop na specjalnych pasach mocujących (również dostępne w naszym sklepie) lub wykonać mocowanie na bloczkach alpinistycznych (rozwiązanie polecane do szkół aerial dance).

Taping koła akrobatycznego

Aby zwiększyć przyczepność, koła cyrkowe często okleja się profesjonalną taśmą do kół. Sposób ten nazywa się tapingiem i zawodowcy chętnie z niego korzystają. Oklejenie można wykonać samodzielnie lub kupić oklejone już koło. W naszej ofercie znajdują się m.in. koła aerial hoop oklejone taśmą znanej marki Mueller Tape.

Dodatkowy sprzęt do aerial hoop

Koła akrobatyczne są podstawą, jednak by trening na nich był możliwy, trzeba zaopatrzyć się również w elementy niezbędne do montażu. Są to: karabińczki, pas mocujący lub lina, opcjonalnie krętlik, uchwyt do sufitu. Wszystkie te akcesoria znajdziesz w sklepie Flying Rose.

W razie wszelkich pytań dotyczących wyboru, montażu czy zakupu koła aerial zachęcamy do kontaktu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium