Flying Rose

| Hamaki do jogi

Materiał na szarfy PRO aerial silks - 1m Materiał na szarfy PRO aerial silks - 1m
Producent: FR Sport
Cena: 53,10 zł 59,00 zł
zobacz więcej
  • promocja
Bon podarunkowy aerial camp Bon podarunkowy aerial camp
Producent: FR Sport
Cena: 300,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Krętlik Krętlik
Producent: FR Sport
Cena: 170,00 zł
szt.
zobacz więcej

Aerial joga to niekonwencjonalna aktywność fizyczna. Łączy akrobatykę powietrzną z jogą i ma wiele korzyści dla ludzkiego zdrowia: poprawia krążenie, redukuje stres, poprawia postawę i stabilizację, zwiększa świadomość własnego ciała. Dodatkowo hamak do jogi, bo właśnie na nim odbywają się treningi aerial jogi, umożliwia pogłębioną pracę nad mięśniami. Ćwiczenia na nim aktywizują całe ciało, a zwłaszcza brzuch, ramiona, plecy i pośladki. W efekcie sylwetka ładnie wysmukla się, nabiera też elastyczności. Możliwości ciała zwiększają się niemal z każdym treningiem. Trudno się zatem dziwić, że hamaki do aerial jogi są obecnie jednym z bestsellerów. Ten rodzaj aktywności można uprawiać zarówno na sali, jak i w domu. Jest świetną alternatywą dla klasycznej jogi, ale też sposobem na rozciągnięcie wielu grup mięśni po innych intensywnych treningach, np. na siłowni. Wiele osób podkreśla również, że hamak stanowi odskocznię od rutyny – ćwiczenia na nim są po prostu dobrą zabawą. Nasze hamaki do jogi polecamy więc wszystkim, którzy szukają nowych, interesujących sposobów na trening, ale bezpieczeństwo stawiają na pierwszym miejscu. W ofercie Flying Rose znajdziesz bowiem tylko profesjonalne, przetestowane i wytrzymałe hamaki do aerial jogi.

Jak dobrać hamak do jogi?

Hamaki do aerial jogi należy wybierać nie tylko według własnych upodobań, ale również biorąc pod uwagę bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Te cechy zależą natomiast od prawidłowego dobrania hamaka do wysokości pomieszczenia, w którym będą odbywać się treningi. Zaleca się, by długość materiału była minimum dwa razy większa niż wysokość pomieszczenia. Przykładowo dla sali o wysokości 2.5 m hamak powinien mieć co najmniej 5 m, a dla sali 2.8 m minimum 6 m. Warto jednak podkreślić, że w przypadku wyboru złej długości materiału wciąż można na nim pracować. Jeśli hamak do jogi będzie za długi, wystarczy do skrócić. Natomiast jeśli będzie za krótki, można go “przedłużyć”, zawieszając materiał na taśmie lub zawiesiu. Inaczej należy liczyć długość hamaka zawieszanego na taśmach regulacyjnych. W tym przypadku wskazówki znajdują się w opisie produktu Hamak do domu.

Kolejną niezwykle istotną rzeczą jest punkt podwieszenia, czyli po prostu miejsce i rodzaj materiału, w którym planujesz zawiesić hamak do aerial jogi. Ze względu na bezpieczeństwo warto ten aspekt skonsultować z profesjonalistami, zwłaszcza jeśli nie wiesz, jaki rodzaj sufitu znajduje się w Twoim domu/sali. Punkt podwieszenia musi być stabilny i wytrzymały, ponieważ uchwyt w suficie bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo ćwiczeń.

Hamaki do jogi można podwiesić na co najmniej kilka sposobów, a wybór opcji zależy od rodzaju sufitu. W przypadku betonowych lub żelbetonowych sufitów wystarczy dobrać odpowiednią kotwę i uchwyt. Natomiast planując montaż na zawieszonej pod sufitem belce, można użyć pętli alpinistycznej lub taśmy. Można też wykorzystać hak oczkowy z gwintem do drewna. W tym przypadku przy hamakach jednopunktowych dla pełni bezpieczeństwa warto zaopatrzyć się w krętlik. Sprawi on, że niemożliwe będzie wykręcenie się haka podczas zabaw i obrotów na hamaku (zdarza się to zwłaszcza dzieciom). Nie ma jednego uniwersalnego sposobu, bo materiał stropu decyduje o wszystkim. Dodatkowo hamaki można zawiesić na jednym lub dwóch punktach.

Hamaki do jogi – jaki materiał jest odpowiedni?

Stanowczo odradzamy zakup materiału, który nie jest przystosowany do aerial jogi. Nieprofesjonalne alternatywy bywają co prawda tańsze, jednak mają niewiele wspólnego z bezpieczeństwem. Nie wiadomo, czy są wystarczająco wytrzymałe i ciągliwe. Aby nie narazić się na niebezpieczeństwo, należy wybrać hamak do jogi z profesjonalnego, przetestowanego materiału.

Dobrej jakości materiał powinien być ciągliwy na szerokość, miły w dotyku, wytrzymały na obciążenia, stabilny i odporny na różnego rodzaju zabiegi czyszczące (pranie, dezynfekcja). Z przyjemnością informujemy więc, że hamaki do aerial jogi dostępne w naszej ofercie spełniają wszystkie te warunki i dodatkowo są w 100% produkowane w Polsce. Powstają z poliamidu, który ma odpowiednią grubość, nie wrzyna się i jest miły w dotyku. Można go prać w pralce. Jest badany według normy PN-EN ISO 13934-1:2013-07, które to badanie pozwala określić wytrzymałość materiału. Wybierając nasze hamaki do jogi, nie musisz obawiać się zakupu kota w worku.

Czy każdy może ćwiczyć aerial jogę?

Nie ma większych przeciwwskazań do ćwiczenia aerial jogi. Co więcej, hamaki do jogi mogą umożliwić wykonanie pozycji, które w klasycznej jodze były dla kogoś niewykonalne np. ze względu na zbyt duże obciążenie. Hamak znacząco ułatwia niektóre ćwiczenia, inne natomiast utrudnia, dzięki czemu można ciągle stawiać sobie nowe wyzwania. Ponadto, aerial jogę mogą ćwiczyć nawet dzieci.

Niektórzy zastanawiają się też, czy hamak do aerial jogi nie powoduje dyskomfortu. Można czasami usłyszeć historie np. o wrzynaniu się materiału w skórę. Rzeczywiście, jest to możliwe, ale tylko wtedy, kiedy hamak jest złej jakości. Nie należy obawiać się też problemów z błędnikiem. Ewentualne dolegliwości występują krótko i jedynie na początku. Później organizm przyzwyczaja się do nowej aktywności.

Masz jakieś pytanie dotyczące wyboru hamaku do jogi? Skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium