Flying Rose
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja

Sprzęty do akrobatyki i sportów aerial nie tylko kojarzą się z chustami, hamakami czy kołami cyrkowymi. Bywa, że właśnie w tych dziedzinach swoje zastosowanie znajdują elementy nieoczywiste, początkowo stworzone z myślą o zupełnie innych sportach. Tak właśnie można podsumować ósemki alpinistyczne – sprzęt alpinistyczny, który służy przede wszystkim do asekuracji podczas wspinaczki i jako zabezpieczenie w trakcie zjazdów. Co ma to wspólnego z akrobatyką powietrzną? Ósemki alpinistyczne świetnie sprawdzają się do  zawieszania chust wertykalnych. W odróżnieniu od klasycznych ósemek mają jedno oczko większe od drugiego. Dzięki temu przez większe można przełożyć szarfę akrobatyczną, a mniejsze wykorzystać do zamocowania na karabińczyku, który doczepia się do mocowania sufitowego. W efekcie cała konstrukcja jest bardziej stabilna, a użytkowanie jej bezpieczniejsze. Należy jednak podkreślić, że bezpieczeństwo zależy również od jakości ósemki alpinistycznej, dlatego bardzo ważne jest sprawdzenie wytrzymałości produktu i tego, czy był przebadane zgodnie z odpowiednimi normami. W sklepie Flying Rose znajdziesz tylko bezpieczne i dobrej jakości ósemki alpinistyczne. Na Twoje życzenie możemy udostępnić deklarację producenta, która potwierdza wytrzymałość produktów.

Jak używać ósemki alpinistycznej?

Ósemka alpinistyczna to przyrząd używany przede wszystkim do zjazdów i asekuracji w sportach wspinaczkowych. Natomiast podczas treningów aerial służy jako element do zawieszenia chusty wertykalnej / szarfy. Prawidłowe zastosowanie go jest proste. Przez dolne, większe oczko przekładamy złożony na pół materiał (chustę). Na górnym, mniejszym oczku wpinamy karabinek przymocowany do punktu zaczepu. Po upewnieniu się, że cała konstrukcja jest stabilna, można rozpoczynać trening. W razie wystąpienia jakichkolwiek problemów związanych z montażem czy doborem ósemki służymy pomocą. Musimy jednak podkreślić, że nie ponosimy odpowiedzialności za nieprawidłową.

Co zrobić, gdy ósemka się wyciera?

W celu zwiększenia wytrzymałości produktu i odporności na korozję ósemka alpinistyczna może być anodowana. Podczas użytkowania anody wycierają się. To normalne zjawisko, ale należy mieć je pod kontrolą. Jeśli ósemka wytrze się do maksymalnie 1 mm w głąb materiału, należy ją wymienić na nową. Przypominamy, że wszystkie elementy sprzętu do akrobatyki powietrznej należy regularnie sprawdzać. W przypadku zużycia jakiegokolwiek elementu należy go niezwłocznie wymienić na nowy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium