Flying Rose
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Nowość

| Aerial silks dla dzieci

  • promocja
  • promocja
Zestaw aerialisty - szarfa aerial silks - idealny na prezent Zestaw aerialisty - szarfa aerial silks - idealny na prezent
Producent: FR Sport
Cena: 1 349,10 zł 1 499,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
  • promocja
Pełny zestaw szarfa akrobatyczna do domu z materacem Pełny zestaw szarfa akrobatyczna do domu z materacem
Producent: FR Sport
Cena: 1 099,80 zł 1 222,00 zł
zobacz więcej
  • promocja
Materiał na szarfy PRO aerial silks - 1m Materiał na szarfy PRO aerial silks - 1m
Producent: FR Sport
Cena: 53,10 zł 59,00 zł
zobacz więcej
  • promocja

Treningi aerial silks bardzo szybko zyskały popularność wśród dorosłych. Szarfy stały się ciekawym sposobem na aktywizację, alternatywą dla innych aktywności, metodą na mocne i smukłe ciało. Teraz przyszedł czas na najmłodszych. Okazuje się, że dzieci mogą skorzystać jeszcze więcej na takiej formie treningu. Aerial silks wpływa bardzo pozytywnie na ich ogólny rozwój psychomotoryczny i koordynację ruchową. Dodatkowo dzieci uczą się samodyscypliny i zwiększają świadomość swojego ciała. Dzięki ćwiczeniom na chuście poprawia się też działanie błędnika. Poza tym szarfy akrobatyczne dla dzieci są również doskonałym narzędziem do zabawy! Najmłodsi uwielbiają wspinać się na chusty i zaplątywać w nie, a widząc postępy, motywują się do dalszej pracy nad swoim ciałem i nie tylko. Gdzie kupić bezpieczne i wysokiej jakości szarfy akrobatyczne dla dzieci? Znajdziesz je w ofercie Flying Rose.

Od jakiego wieku można trenować na szarfach?

Szarfy akrobatyczne dla dzieci mogą posłużyć już kilkulatkom i nie ma dolnej granicy wieku, którą uznaje się za właściwą. Zazwyczaj na pierwsze zajęcia aerial silks przyjmuje się dzieci od 6/7 roku życia. Są to maluchy, które mają wystarczająco rozwiniętą koordynację i są w stanie opanować podstawy techniki. Co jednak ważne, dziecko w wieku wczesnoszkolnym nie wykonuje od razu kombinacji i trudnych figur. Pierwsze miesiące ćwiczeń są okresem asymilacji. Dzieci uczą się funkcjonowania na treningu, poznają dyscyplinę na sali i swojego trenera, nabierają “ogłady” w nowym środowisku. Dużą część zajęć stanowi zabawa z użyciem szarf, natomiast technika aerial pokazywana jest stopniowo, wraz z rozwojem grupy.

W przypadku najmłodszych, np. w wieku przedszkolnym, nie są to ćwiczenia stricte techniczne. Takie zajęcia opierają się głównie na prostych ćwiczeniach ogólnorozwojowych i rytmizacyjnych, mają formę zabawy.

Natomiast jeśli chodzi o sport wyczynowy, to nie zaleca się go dzieciom poniżej 11 roku życia.

Jak dobrać szarfę akrobatyczną dla dziecka?

Szarfy akrobatyczne dla dzieci dobiera się według tych samych kryteriów co szarfy dla dorosłych. Oznacza to, że najważniejsza jest wysokość sufitu/podwieszenia oraz rodzaj sufitu. Bezpieczna długość chusty wertykalnej dla dziecka powinna wynosić sumę podwójnej wysokości pomieszczenia + minimum pół metra szarfy na podłodze po obu stronach. Wzór na minimalną długość szarfy dla pomieszczenia o wysokości 2,5 m wyglądałby zatem tak: 2x2,5 + 2x0,5 = 6 m. Poza tym, dobierając szarfę dla dziecka, trzeba też sprawdzić, jaki rodzaj montażu jest możliwy. To zależy natomiast od rodzaju sufitu.

W razie dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu! Chętnie pomożemy w doborze szarfy i nie tylko.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium