Flying Rose
Opcje przeglądania
Nowość
Promocja

| Skrzynie do ćwiczeń

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Każdy sportowiec wie, że nad sprawnością fizyczną trzeba pracować w sposób kompleksowy. Samo podnoszenie ciężarów czy tylko bieganie zdadzą się na nic. Aby osiągnąć najlepsze wyniki, należy sięgać po różne sposoby aktywizacji ciała i łączyć je ze sobą. Z tego powodu w ostatnich latach dużą popularnością cieszy się trening plyometryczny, czyli bazujący na intensywnych, powtarzających się ćwiczeniach (głównie skocznościowych). Do wykonania go służy między innymi skrzynia do ćwiczeń, czyli sprzęt dobrze znany z zajęć typu crossfit i nie tylko. Skrzynię plyometryczną można przewracać na różne boki, uzyskując sprzęt o różnej wysokości, łatwy w dostosowaniu do użytkownika. Cała magia zastosowania skrzyni tkwi natomiast na plyometrii. Trening z wykorzystaniem tego mechanizmu polega na energicznym i kontrolowanym powtarzaniu intensywnych ćwiczeń, zwłaszcza ćwiczeń skocznościowych. W efekcie sportowiec może liczyć na zwiększenie siły mięśni, szybkości i refleksu. Skrzynia do ćwiczeń to też świetny element ćwiczeń ukierunkowanych na spalanie tkanki tłuszczowej.

Jak ćwiczyć na skrzyni?

Chociaż skrzynia do ćwiczeń kojarzy się przede wszystkim z wyskokami, tak naprawdę jest dość uniwersalnym sprzętem. Można ją wykorzystać do wielu ćwiczeń wytrzymałościowych i to niekoniecznie opartych na skakaniu. Co więcej, trening z wykorzystaniem skrzyni może bazować na ćwiczeniach, które z pewnością doskonale znasz. Są to np. różne wariacje przysiadów (przysiad bułgarski, półprzysiad, przysiad z wyskokiem i inne), pompki, mountain climber z podporem na skrzyni, opad lub unoszenie bioder oraz, oczywiście, skoki na skrzynię w różnych wersjach. Są to ćwiczenia intensywne, które należy wykonywać energicznie.

Podczas ćwiczeń na skrzyni warto jednak pamiętać, aby zwrócić szczególną uwagę na technikę. Wykonując szybkie ruchy, łatwo jest stracić równowagę lub po prostu spaść ze skrzyni. Takie sytuacje mogą być bardzo niebezpieczne. Ponadto, jeśli skrzynia służy Ci do przysiadów, staraj się zawsze przyjmować prawidłową pozycję, by nie uszkodzić sobie kolan nawet w trakcie dynamicznych skoków.

Jaką skrzynię wybrać?

Przede wszystkim powinna być to profesjonalna skrzynia plyometryczna. Taka, która przeszła odpowiednie testy, jest wytrzymała i wystarczająco miękka, aby nie uszkodzić ciała podczas upadku.

Niektórzy szukają wprawdzie alternatywnych rozwiązań, wykorzystując do ćwiczeń innego rodzaju podwyższenia, ale należy podkreślić, że tylko profesjonalny sprzęt jest dostosowany do sportowego użytku. Oznacza to, że ma odpowiednią budowę, powłokę i wytrzymałość. Tylko takie skrzynie polecamy i oferujemy w naszym sklepie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium