Flying Rose
Opcje przeglądania
Kategorie
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja

Czasy, kiedy skakanki kojarzyły się z dziecięcymi zabawami, już dawno minęły. Obecnie jest to przyrząd, który pomaga w wypracowaniu kondycji bardzo różnym sportowcom. Korzystają z niego bokserzy, zawodnicy MMA, biegacze, miłośnicy fitnessu i fani crossfitu. Może posłużyć jako przyrząd do rozgrzewki albo główne narzędzie do walki z kilogramami. Skakanki mają zresztą wiele zalet. Zajmują mało miejsca. Kosztują stosunkowo mało w porównaniu do innych sprzętów fitness. Mogą służyć podczas wielu zróżnicowanych treningów. Używane regularnie dają niesamowite efekty: wyszczuplają, poprawiają kondycję, modelują sylwetkę, usprawniają działanie układu oddechowo-krążeniowego. Bez wątpienia po skakankę warto sięgnąć również w dorosłości i to nawet podczas każdego treningu. Modele idealne zarówno dla profesjonalistów, jak i początkujących znajdziesz w naszej ofercie.

Rodzaje skakanek

Skakanki mogą różnić się wieloma parametrami, ale najczęściej dzieli się je ze względu na rodzaj materiału, z którego powstała linka. Wbrew pozorom warto się temu przyjrzeć, ponieważ każdy model zapewnia nieco inne wrażenia. Nie wszystkie linki są dobre do wszystkich treningów.

Osoby początkujące, które szukają taniego modelu do zwiększenia swoich umiejętności, powinny mieć na uwadze skakanki sznurkowe. Tempo ćwiczeń na takim modelu nie jest zbyt szybkie, ale właśnie dlatego może być idealne dla osób rozpoczynających przygodę ze skakanką. Nieco szybsze ćwiczenia umożliwia skakanka z tworzywa sztucznego. Jej wadą jest jednak niska waga, przez którą użytkownik w niewielkim stopniu pracuje nad muskulaturą. Większą ciężkością cechują się skakanki z rzemienia, po które sięgają np. bokserzy. Dzięki swojemu ciężarowi model ten wymusza większą pracę mięśni rąk, ramion i brzucha. Natomiast skakanki z metalową linką służą do treningu szybkościowego. Są to te modele, na których można wykonać tzw. double unders (dwa obroty linki podczas jednego podskoku). Szczególnie często wykorzystuje się je na treningach crossfit.

Jak dobrać długość skakanki?

Wybierając skakankę, szczególną uwagę trzeba poświęcić jej długości. Parametr ten trzeba dobrać do swojego wzrostu i to właśnie od niego zależy komfort podczas treningu. Za długa skakanka może utrudniać ćwiczenia – będzie się plątać i zaczepiać o obuwie, ograniczy ruchy. Natomiast za krótki model wymusi nienaturalne, wysokie skoki. Wiele modeli skakanek posiada regulację, dzięki czemu możemy dostosować produkt do indywidualnych potrzeb.

By sprawdzić, czy długość skakanki jest odpowiednia, należy stanąć stopami na jej środku i unieść rączki do góry. Jeśli rączki sięgną okolic pach, skakanka sprawdzi się dobrze.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium