Flying Rose
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja

Żyjemy w czasach ogromnego zróżnicowania, dzięki czemu sprzęt fitness to już nie tylko skakanka czy hantle. Na rynku można znaleźć wiele akcesoriów – także te, które mają działać cuda i ćwiczyć, zdaniem producentów, niemal wszystko. Łatwo się w tym pogubić i wybrać mało przydatny sprzęt. Właśnie dlatego na szczególnej uwadze warto mieć sprawdzone, wielofunkcyjne narzędzia. Jednym z nich jest klasyczna piłka gimnastyczna. To sprzęt o długiej historii, który początkowo wykorzystywany był głównie przez fizjoterapeutów. Obecnie piłkę gimnastyczną można znaleźć również w klubach fitness oraz na siłowniach. Ma szerokie zastosowanie w ćwiczeniach stabilizujących i wzmacniających. Używana regularnie może pomóc w walce z wadami postawy i bólem kręgosłupa. Świetnie poprawia koordynację ruchową i może pomóc pięknie wymodelować sylwetkę. Z tych powodów piłka gimnastyczna to sprzęt, w który warto zainwestować. Co więcej, w klasycznej wersji jest stosunkowo tania w porównaniu do innych gadżetów fitnessowych, bo kosztuje zaledwie kilkadziesiąt złotych. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, aby wyposażyć się w piłkę nawet do ćwiczeń domowych.

Rodzaje piłek gimnastycznych

Najbardziej popularna, “tradycyjna” piłka gimnastyczna to ta pompowana powietrzem. Ma okrągły kształt, jest dostępna w wielu średnicach i bardzo lekka. Po ćwiczeniach można spuścić z niej powietrze, dzięki czemu zajmuje mało miejsca. To piłka, która ma niezwykle szerokie zastosowanie. Sprawdzi się świetnie zarówno podczas ćwiczeń wzmacniających, np. pilatesu, jak i na treningu rehabilitacyjnym.

Popularne są również piłki wypełnione wodą. To modele, które podczas użytku angażują więcej włókien mięśniowych. Są cięższe, idealne do pracy nad wytrzymałością i muskulaturą. Można je wypełnić różną ilością wody. Natomiast piłka owalna ma zastosowanie głównie w ćwiczeniach rehabilitacyjnych.

Dobór piłki gimnastycznej

Aby piłka gimnastyczna służyła dobrze, należy ją dobrać do wzrostu i wagi użytkownika. Dotyczy to zwłaszcza modeli klasycznych, pompowanych, których rozmiary różnią się nawet o kilkadziesiąt cm. Nie ma czegoś takiego, jak uniwersalna piłka, dlatego warto kierować się ogólnie stosowanymi wskazówkami. Według nich osoba niska (150-165 cm) powinna wybrać piłkę o średnicy 55 cm, osoba o średnim wzroście (do 175 cm) piłkę 65 cm, a osoba wysoka (do 185) – 75 cm. Osoby mające powyżej 185 cm wzrostu powinny wybrać największą piłkę gimnastyczną, czyli o średnicy 85 cm.

Warto pamiętać również o wadze. Im jest większa, tym większą piłkę należy wybrać.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium