Flying Rose
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja

Istnieje wiele sposobów na przyspieszenie regeneracji po treningu. Niektórzy biorą gorącą kąpiel, inni udają się masażysty, a jeszcze inni wykonują automasaż. By zająć się tym ostatnim, trzeba wyposażyć się w niezbędne akcesoria np. piłki do masażu. Jest to m.in. rodzaj rollera o owalnym kształcie, który służy do rozluźnienia napięcia mięśniowo-powięziowego. Działa w sposób punktowy, a dzięki swojemu specyficznemu kształtowi umożliwia masaż głęboki. Stosowany zgodnie z przeznaczeniem i dobrany do potrzeb konkretnej osoby może pomóc nie tylko w regeneracji po treningu, lecz również w walce z bólami karku, szyi, ramion czy pleców. Ze względu na te właściwości piłka do masażu polecana jest szczególnie tym osobom, które spędzają dużo czasu w pozycji siedzącej, oraz sportowcom. W określonych przypadkach piłka może pomóc również w powrocie do sprawności np. w ćwiczeniach pourazowych dłoni. Ponadto, kobiety często stosują piłkę z myślą o walce z cellulitem.

Duoball czy pojedyncza piłka do masażu?

Istnieją dwa rodzaje piłek do automasażu: zwykła pojedyncza piłka lub podwójna, czyli tzw. duoball. Czym się różnią? Klasyczna piłka do masażu jest niewielka i umożliwia wykonanie bardzo precyzyjnych ruchów. Innymi słowy, taką piłką można trafić dokładnie w to miejsce, które jest źródłem bólu. Im mniejsza piłka, tym bardziej intensywne uczucia zapewnia. Pojedyncze modele są więc idealne do masażu stóp, barków, ramion i pośladków.

Piłka, która składa się z dwóch połączonych kulek, ma zastosowanie przede wszystkim w masażu pleców i karku. Ułożona prawidłowo masuje pasmo mięśni wzdłuż kręgosłupa, ale nie obciąża dysków i kręgów. Dzięki temu porządnie rozluźnia i zmniejsza zarówno bóle przeciążeniowe, jak i zmęczeniowe. Większy model służy do masowania lędźwi i odcinka piersiowego, a mniejszy do masowania odcinka szyjnego.

Jaką twardość piłki wybrać?

Modele piłek do automasażu mogą się różnić nie tylko kształtem i wielkością, ale również twardością. Jest to istotna cecha, ponieważ twardość należy dobierać do stopnia napięcia mięśniowego. 

Miękka piłka do masażu masuje delikatnie i polecana jest do niewielkich napięć. Sprawdzi się idealnie w przypadku osób o drobnej budowie oraz starszych. Bardziej uniwersalna jest piłka o średniej twardości, za pomocą której można rozluźnić większość napięć bez względu na płeć czy budowę ciała. Twarde piłki do masażu służą do napięć dużych. Powinny po nie sięgnąć osoby z doświadczeniem w takim masażu lub osoby z dużą masą ciała albo o atletycznej budowie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium