Flying Rose
Opcje przeglądania
Kategorie
Nowość
Promocja

| Kamagon

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Na rynku istnieje wiele sprzętów fitness, jednak większość bazuje na wykorzystaniu stabilnego obciążenia. Są to np. klasyczne hantle czy sztangi, które za pomocą obciążenia zmuszają do walki z grawitacją. Aktywizują mięśnie i pozwalają zbudować muskulaturę, jednak nie są to sprzęty, które wymuszają ciągłą aktywizację włókien mięśniowych. Takie działanie mają te akcesoria treningowe, które poza obciążeniem wprowadzają dodatkowo element niestabilności. Trening tego typu można wykonać, wykorzystując np. kamagon. Jest to rodzaj piłki do ćwiczeń ze specjalnymi uchwytami. W przeciwieństwie do klasycznych piłek gimnastycznych nie jest wypełniona powietrzem, lecz wodą. Na tym polega jej specyfika, dzięki której kamagon zmusza do intensywnej pracy wiele grup mięśniowych. Podczas ćwiczeń woda wewnątrz piłki porusza się, przez co musimy skupić się nie tylko na utrzymaniu ciężaru, lecz również na jego ustabilizowaniu. Kamagon wykorzystuje więc mechanizm hydro-inercji odpowiedzialny za pracę z niestabilizowanym ciężarem.

Co dają ćwiczenia z kamagonem?

Kamagon to sprzęt fitness, w którym cały czas porusza się woda. Ruch ten zmusza ciało do ciągłej aktywizacji. Dodatkowo nic nie da się przewidzieć, bo czasami ruch wody może pomóc w wykonaniu ćwiczenia, a czasami sprawić, że poziom trudności nagle podniesie się o kilka stopni. Jest to zatem rodzaj zaskoczenia – mięśnie muszą być w stałej gotowości, by poradzić sobie z nieprzewidywalną pracą masy wewnątrz piłki.


Takie ćwiczenia są więc dobrą zabawą, ale to oczywiście nie wszystko. Trening z wykorzystaniem kamagonu aktywizuje wiele grup mięśni, również te głębokie. Dzięki temu sprzyja w pracy nad muskulaturą, zwiększa wytrzymałość i ogólną kondycję fizyczną. Pomaga także w ćwiczeniu równowagi i w walce z bólami kręgosłupa.

Piłka kamagon może posłużyć każdemu. Spodoba się zwłaszcza tym, którzy lubią trenować z wykorzystaniem akcesoriów i unikają treningowej nudy.

Jak ćwiczyć, wykorzystując kamagon?

Przede wszystkim trzeba napełnić kamagon wodą. Produkt jest fabrycznie pusty i posiada szczelny korek. O ilości wody, czyli również o wielkości obciążenia, decyduje użytkownik. Dzięki temu ćwiczyć z kamagonem mogą różne osoby, nawet dzieci.

Trening z wykorzystaniem piłki z wodą może być bardzo różny. Tak naprawdę kamagon można traktować w ten sam sposób co inne akcesoria np. piłkę gimnastyczną czy hantle. Wiele osób łączy takie ćwiczenia z treningiem na półpiłkach (BOSU). Dzięki temu praktycznie całe ciało musi poradzić sobie z brakiem stabilności. To niezwykle efektywny trening.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium